• Iskolánkról
  • Kapcsolat
  • Fényi Alumni
  • „Uram a te szolgád vagyok, szolgád vagyok, szolgálódnak fia.” - Tóth Elek diakónusszentelése

„Uram a te szolgád vagyok, szolgád vagyok, szolgálódnak fia.” - Tóth Elek diakónusszentelése

Tóth Elek öregdiákunkat augusztus 20-án a 10 órakor kezdődő Szent Liturgián szenteli diakónussá Fülöp metropolita a nyíracsádi görögkatolikus templomban. Tóth Elek 1993. július 31-én született Nyíregyházán. Nagyapja és édesapja is egyházi szolgálatnak szentelték életüket, így Demecserben, Miskolcon és Nyíracsádon is lakott. Mind a parókiai közösségek, mind a Fényi Gyula Jezsuita... 

Gimnázium és Kollégium sokat segítettek hivatása kibontakozásában. 2012-ben jelentkezett a Görögkatolikus Papnevelő Intézetbe, 2019-ben teológiai, 2020-ban hittanár-nevelőtanári diplomát szerzett a Szent Atanáz Hittudományi Főiskolán. Rövid, pécsi szolgálata után jelenleg is a hajdúdorogi Szent Bazil Oktatási Központ tanára és kollégiumi nevelője. Feleségével, Polyák Dominikával idén nyáron házasodott össze. 

Last modified on Thursday, 19 August 2021 22:57