• Iskolánkról
  • Kapcsolat
  • Fényi Alumni
  • Dr. Tóthné dr. Majoros Tünde öregdiákuk a legjobb bíró

Dr. Tóthné dr. Majoros Tünde öregdiákuk a legjobb bíró

Az első Országos Pervezetési verseny döntőjét 2019. január 24-25-én tartották a Fővárosi Törvényszéken. Öregdiákunk, dr. Tóthné dr. Majoros Tünde, aki jelenleg a Miskolci Törvényszék bírósági fogalmazójaként dolgozik, kollégáival csapatban jelentkezett a versenyre - ő vállalta el a bírói szerepet. A verseny döntőjén ő vehette át polgári ügyszakban a legjobb bírónak járó elismerést. (Katt IDE: nagyinterjú Tündével). Jezsus tanárai jól emlékeznek Tündére, aki ...

már gimis korában is szívesen indult versenyeken, és szép eredményeket ért el, például a szónokversenyen is. A pervezetési verseny jelentőségét Tünde így magyarázta el: „A pervezetési verseny más, mint a többi szakmai verseny: a bírósági munka legelementárisabb tevékenységébe, az ítélkezési munkába kell beleképzelni magunkat. Ez az egyetlen olyan verseny, amely a majdani hivatásunk gyakorlásához szükséges kompetenciákat méri. Bíróvá válni hosszútávfutás, jó néhány év múlva ülhetünk csak föl a pulpitusra. A fogalmazói évek alatt tárgyalást látogatunk, határozattervezeteket készítünk, ügyfélsegítői napot tartunk, beszámolókat teljesítünk. Pervezetési gyakorlatot azonban csak "ellesni" van lehetőségünk. Számomra ez volt a legvonzóbb: kipróbálni magam abban, ami a hivatásom lesz. A verseny erre tökéletes alkalmat teremtett a maratoni táv "első kilométerköveinél".

Last modified on Monday, 28 January 2019 12:46