• Iskolánkról
  • Szervezeteink
  • Cserkészet
  • A cserkész évet megnyitottuk, ez az év is jó lesz!

A cserkész évet megnyitottuk, ez az év is jó lesz!

Alighogy elkezdődött a tanév, az 1227. Pray György Cserkészcsapat is megnyitotta az évet. A csillogó villogó, vadonatúj gumiudvar felé fordulva lelkesen állt a zászló két őrzője, Dávid, akit kedvesen szóval tartott Csani, miközben az egyenruhás nagyok nem cserkészek számára néha nehezen értelmezhető, ám igen szórakoztató játékokkal (pl. Plí-plí, Csíkos a giliszta, Kerek erdő szélén, Póni, Bungalló ... stb) toborozták az ötödikeseket. (Majó Márk tanár úr, cserkész parancsnokhelyettes képgalériája ITT megtekinthető. A cserkészek arról híresek, hogy...

... a jég hátán is megélnek, és minden helyzethez, de tényleg minden helyzethez remekül tudnak alkalmazkodni. Erről ezúttal is tanúbizonyságot tettek, amikor az egyik ordítozó játék kellős közepn hirtelen szózat hallatszott a magasból, és ha nem is az Úr, de az ő egyik szolgája, egy éppen órát tartó tanár megkérte a cserkészeket, hogy csavarják lejjebb a hangerőt, mert sajna nem hallatszik az óra. A cserkészek azonnal feltalálták magukat, és jólnevelten, suttogva folytatták az ordítozós játékot, hiszen az iskolában a tanulás az első. Száznál is több diák vett részt a vidám megnyitón, és nagyon sokan jelentkeztek kiscserkésznek. A kicsik számháborúztak is, a kószák közben ünnepélyesen elkószáltak kakaózni a Kilátóba. Jó munkát!

Last modified on Friday, 14 September 2018 13:57