• Iskolánkról
  • Szervezeteink
  • JDSE

Kedves JEZSU-s diákok! Tizenkilenc sportolási lehetőséget ajánl a JDSE számotokra a 2022/23-as tanévben. ITT A TÁBLÁZAT, melyben biztosan mindenki talál valami kedvére valót, ami illik az egyéniségéhez és a céljaihoz. Érdemes jó alaposan átböngészni a szüleitekkel együtt! Ezek a sport tevékenységek beszámíthatók a mindennapos testnevelés igazolásához is. Válasszatok kedvetekre, és jelentkezzetek! Szeretettel várunk, mozogjunk együtt!

Last modified on Wednesday, 28 September 2022 14:55
Friday, 26 May 2017 11:18

ÚJ BUSZOKON A JDSE FARKASOS LOGÓJA

Május 23-án két csillogó, vadonatúj fehér kisbusz díszelgett a gumiudvaron, oldalán a JDSE farkasos logójával. A két Renault kisbuszt a JDSE (Jezsuita Diáksport Egyesület) sporttámogatási pályázaton nyerte. A Pap Csaba tanár úr tervezte farkasos logót, mely a szentignáci lelkiségben oly fontos nagylelkűségre és a teremtett világ iránti tiszteletre emlékeztet, mostantól ország-világ megcsodálhatja, miközben a buszok diákjainkat szállítják a különböző versenyekre és eseményekre.

Last modified on Friday, 26 May 2017 11:33
Friday, 24 February 2017 10:21

Mit keres a farkas a JDSE logóban?

Volt egyszer régen egy baszk nemesi család, amely olyan nagylelkű volt, hogy mindenkit tápláltak a javaikból, és nem csak az embereket és a háziállatokat, hanem a környék vadállatait, még a farkasokat is. Címerükbe ezért került a bogrács két oldalán álló, igen vidámnak tetsző, valószínűleg jóllakott, két farkas. Ebbe a családba született később Loyolai Szent Ignác.

Last modified on Friday, 26 May 2017 10:27