• Iskolánkról
  • Szervezeteink
  • JDSE
  • Mit keres a farkas a JDSE logóban?

Mit keres a farkas a JDSE logóban?

Volt egyszer régen egy baszk nemesi család, amely olyan nagylelkű volt, hogy mindenkit tápláltak a javaikból, és nem csak az embereket és a háziállatokat, hanem a környék vadállatait, még a farkasokat is. Címerükbe ezért került a bogrács két oldalán álló, igen vidámnak tetsző, valószínűleg jóllakott, két farkas. Ebbe a családba született később Loyolai Szent Ignác.


Nagyon sok jezsuita egyetem és középiskola egy az egyben elhelyezte címerében a bográcsos farkasokat. A mi 2001-ben alakult Jezsuita Diáksport Egyesületünk is büszkén viseli ezen túl a nagylelkűséget jelképező, farkasos logót a mezeken, buszokon, zászlókon és hirdetéseken. Köszönjük a művészi tervezést Pap Csaba tanár úrnak!

Last modified on Friday, 26 May 2017 10:27