A jezsuita nevelés ideálja

"A jezsuita iskola ideálja az, hogy olyan hely legyen, ahol hisznek az emberben, tisztelik őt és törődnek vele; ahol elismerik és dicsérik az egyén természetes adottságait és kreatív képességeit; ahol értékelik az egyén közreműködését és teljesítményét; ahol mindenkivel méltányosan és igazságosan bánnak; ahol mindennapi esemény a szegényekért, az ínséget szenvedőkért és a hátrányos helyzetben lévőkért hozott áldozat; ahol mindenki megtalálja a szükséges kihívást, bátorítást és támogatást, hogy a lehető legjobbat hozza ki magából; ahol mindenki nagylelkűen és lelkesedéssel segíti egymást; ahol mindenki együtt dolgozik, és így igyekszik megvalósítani szóval és tettel a kitűzött ideálokat." A magis (több, mélyebb) szemléletével törekszünk a nagyobb emberi és szakmai fejlődésre.