Nagy siker volt - JEZSU Online Pályaorientációs Estek

24 blokkban 22 féle terület közül választhattak a 11-12. évfolyamos diákok a JEZSU Online Pályaorientációs Estek alkalmain, melyeken 230 diák összesen 597 ...

Meet regisztrációval vett részt a 4 este leforgása alatt. A beszélgetéseket 62 öregdiákunk vezette, a legnagyobb csoportban 77 fő vett részt, az átlagos csoportlétszám 25 fő volt. Megállapíthatjuk, hogy minden rosszban van valami jó, hiszen amikor tavaly az iskolabezárás miatt online felületre kényszerült a hagyományos “pályaválasztási hétvége”, az online eseménysorozat többszörös hatásfokot ért el, mint korábban, amikor személyes jelenléttel, a novemberi közösségi szombat délelőttjén szerveztük meg. A foglalkozásokat bemutató vendégeknek nem kell utazniuk, otthonukból tudják vezetni a beszélgetéseket, és lényegesen több információt tudnak megosztani, mint személyesen. A JEZSU-s diákok is több alkalmon tudtak így részt venni, hiszen november 22-től 26-ig négyszer két óra állt rendelkezésükre, amikor kiválaszthatták az őket érdeklő szakmákat, továbbképzési lehetőségeket, - minden este négy vagy öt terület közül - melyekről az éppen ott tanuló öregdiákok friss, első kézből való információkat osztottak meg. Köszönet a JEZSU alumnusoknak a nagylelkűségért, hogy a vizsgaidőszakok környékén felbecsülhetetlenül drága idejüket és energiájukat felajánlották az új generáció okulására, és köszönet a menő szervezésért Nagy Lucának, a JEZSU Alumni koordinátorának, és Prekopné Hriczó Mária tanárnőnek, akik a JEZSU Pályaválasztási tanácsadó csapatával, a moderátorokkal, öregdiákjainkkal és néhány IT savvy JEZSU-s tanárral együtt megszervezték, koordinálták és megvalósították azt a logisztikai bravúrt!

Last modified on Wednesday, 15 December 2021 13:30