• Tehetséggondozás
  • Verseny beszámolók
Monday, 23 January 2023 14:57

Ezüstérmes korisok a magyar bajnokságon

Hat JEZSU-s korissal a csapatban bronzérmes lett a Miskolci Jégvirág Korcsolya Klub. Szinkronkorcsolya szakágban Basic Novice kategória 3. helyezést értek el. 2023. január 13-15. között rendezték meg a 2023. évi Szinkronkorcsolya magyar bajnokságot és műkorcsolya, jégtánc, szinkronkorcsolya országos bajnokságot Budapesten. Felkészítő edzők: Huszár Diána és Gaál Anna. Gratulálunk a nagyszerű eredményhez! A csapat Jezsus tagjai:

Tuesday, 17 January 2023 12:16

Terhes Hanna a párbajtőr élvonalában

Terhes Hanna 8. a osztályos diákunk ezüstérmes magyar válogatott kadét, egyéniben ő lett a 3. legjobb magyar versenyző.

D6 leány kosárlabdásaink bejutottak a Diákolimpia országos döntőjébe. A csapat tagjai: Földi Boglárka (12.s), Vukicevic Mila (12.s), Borbély Blanka (12.s), Balajthi Boglárka (11.s), Barabás Zsófia (10.s), Kádas Boglárka (9.s), Orbán Zsófia Mária (9.s), Ocsenás Móna Petra (8.s), Váraljai Viola (8.s), Papp-Durbák Dorottya (8.s). Felkészítő tanáruk, Vukicevic Milen edző úr beszámolója és értékelése a megyei bajnokságról és az országos elődöntőről:

Monday, 02 January 2023 13:05

Kezdjük a 2023-as évet szívörömmel!

Buday Botond, iskolánk 11.a osztályos tanulója 2. helyezést ért el a Miskolc Város Ifjú Szónoka versenyen. Felkészítő tanára Varga Péter tanár úr évkezdő bátorításként Boti gondolatait küldi a JEZSU közösségének: "Igazi szellemi táplálék az év első napjaira."

Last modified on Monday, 02 January 2023 13:29
Három fiúcsapat és egy leány floorball csapat jutott be az országos diákolimpia döntőjébe. Az V. korcsoportos lányok  II. helyezést értek el. Csapattagok: Boldogh Boróka Erzsébet 9.S, Csikász Panni 9.S, Jánosi Zengő 9.C, Lalik Petra 10.C, Szalay Borka Sára 10.S, Szücs Emese 9.C (Felkészítő: Lipusz Emma). A III. korcsoportos fiúk I. helyezéssel jutottak tovább! Csapattagok: Pipoly Csongor, Csilek János, Fazekas Zsombor, Hajdú-Bornemissza László, Kovács Krisztián, Kőrösi Kende. Az V. korcsoportos fiúk II. helyezést értek el. Csapattagok: Lengyel Csenger, Bartos Gellért, Kunsági Benedek, Madarász Áron, Nagy Pongrác, Újj Tamás. A VI. korcsoportos fiúk II. helyezést értek el. Csapattagok: Mészáros Levente, Girhiny Balázs, Lengyel Csenger, Madarász Ádám, Oláh Tamás, Orosz Dominik. (Felkészítő: Molnár Attila).
Last modified on Tuesday, 20 December 2022 11:01

Terhes Hanna 8. a osztályos diákunk ezüstérmet szerzett Heidenheimben, az U17 kadet párbajtőr női egyéni körversenyen december 10-én. Hanna 14 évesen, 235 induló közül érte el ezt a helyezést. Kimagasló eredményeinek köszönhetően 2022-től válogatott kadet kerettag lett. Hanna a miskolci DVE egyesületben sportol, edzője Kosztopulosz Beatrix.

Léport Szellő Boróka 5.A osztályos sporttagozatos diákunk a MiREHu kupán négy aranyat és két ezüstöt, vagyis összesen 6 érmet nyert. Eredményei: 100 gyorson: 1. hely, 50 gyorson:1.hely, 50 pillén:1. hely, 50 mellen:1. hely, 100 mellen: 2. hely, 400 vegyesen: 2. hely. Edzője Firtkó Adél. A MiREHu kupa, XXXV.  Bitskey Zoltán Emlékverseny, Testvérvárosok Nemzetközi Kupát Miskolcon, 2022 november 4-5-én rendezték meg.

Last modified on Monday, 05 December 2022 09:26
Thursday, 01 December 2022 17:52

Ismét kupagyőztes Dóczi Boldi

Nemzetközi karate versenyen lett győztes Dóczi Boldizsár 9. c osztályos diákunk, ezúttal a XX. Nagykun Kupa lett az övé. Boldizsár ifjúsági kategóriában indult, 70 kg-os súlycsoportban. Betegséggel küzdve állt be a ringbe, ahol ismét meg kellett küzdenie a kemény európagyőztes horvát bajnokkal. Boldizsár a nehéz küzdelemben végül egy egyértelmű fejrúgással győzte le ellenfelét és állhatott fel a dobogó legfelső fokára! Diákunk a Sátoraljaújhelyi Kyokushin Karate Egyesület színeiben versenyez. A versenyt november 24-25-én rendezték meg Karcagon. Ebben az évben már többször is gratulálhattunk neki: ITT, ITT és ITT olvashatunk róla.

Last modified on Thursday, 01 December 2022 18:03
Wednesday, 30 November 2022 12:01

Bolyai Anyanyelvi csapatverseny eredmények

meglett az eredménye a rengeteg gyakorlásnak! A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntőjébe 3 csapat jutott be. 5. évfolyam: Agymanók (Szegedi-Orosz Csenge, Spitzmüller Flóra, Kövér-Piller Maja, Kardos Mira 5.c) 1319 csapatból országos 74. helyezés. 7. évfolyam: a Magyarhangyák (Olajos Eszter, Szarka Zille, Szojka Milán, Bakos Előd) 347 csapatból országos 46. Felkészítő: Lenkei Zsanett. 8. évfolyam: a Varangytenyésztők (Csirpák Eszter, Szenttamási Lili, Tózsa Rigó Sándor, Várkonyi Péter) 316 csapatból országos 49. helyezés. Felkészítő: Szemerszki Mihályné.  A sok nevezett csapat és a szép eredmények miatt Szemerszki Mihályné tanári fődíjat kapott. A megyei forduló eredményei:

Szekeres Ábel a Jezsu 9. s osztályos tanulója a Cegléden megrendezett Serdülő Magyar Bajnokságon nagyszerű versenyzéssel minden mérkőzését megnyerte, és megszerezte korosztályos ötödik Magyar Bajnok-i címét. 2022-es eredményei: Serdülő korosztályban...

Last modified on Wednesday, 30 November 2022 11:38