Szép hölgyet fojtogat a környezetszennyezés – irány az OKTV 2. forduló

Kondás Réka 12.A osztályos diákunk fontosnak tartja a környezetvédelmet, mely a vizuális kultúra OKTV első fordulójának témája volt az idén. A képen egy szép fiatal nő látszik valamilyen csillogó felület alatt, ami, Réka elmondta, nem víz, hanem műanyag, amitől szinte fuldoklik. „Az emberiséget, de leginkább a fiatalokat manapság szinte fojtogatja – és nem csak a szennyezés, hanem sok minden más is: a...

Covid járvány, a jövőkép vagy annak hiánya. Olyan képet akartam festeni, amely egyszerre szép is, figyelemfelkeltő is. Ha akarjuk, a környezetvédelemről szól, de több jelentésréteg is lehet benne. A környezetvédelem számomra is téma, mint a legtöbb mai fiatal számára. Viszont azt is látom, hogy a mai embernek a kényelem is prioritás. Ezért valami környezettudatos és kényelmes alternatíva kellene.” Az 50x50 cm-es olaj/vászon önarcképet néhány hónap elmélkedés, vázlatkészítés előzte meg. Vincze Judit tanárnő elmondta, hogy Réka még csak egy éve kezdett olajjal festeni, előtte egyéb technikákat próbált ki. „Egy ideig építész akartam lenni, ami köztes terület az alkalmazott és a szépművészet között. Mostanra viszont beleszerettem a festészetbe, és a festő-restaurátor pálya felé szeretnék tovább tanulni. ” Réka jelenleg a portfóliójához készít reneszánsz másolatokat. „Édesanyám is szeret festeni, ő inkább tájakat, én viszont leginkább arcokat szoktam. Réka a 2. fordulóba az első 12 között jutott be. A következő lépés egy modell utáni emberalak megrajzolása lesz február 12-én, pénteken.

Last modified on Thursday, 11 February 2021 16:40