Demeter Boglárka a Curie verseny országos döntőjében

Demeter Boglárka 8/b osztályos diákunk a nehéz körülmények ellenére bejutott a Curie verseny országos döntőjére.  A tehetséggondozás a tantermenkívüli digitális munkarend keretében egészen más, mint mint jelenléti oktatással. Boglárka azonban motivált maradt, amit tanárának és a szülői támogatásnak köszönt meg: "A kémia szerintem érdekes, mert...

sok minden magyarázatot nyer ha jól nézed. Le lehet írni és jó érzés ránézni úgy, hogy értem.  A verseny első három fordulója levelezésben zajlik, és a feladat lapot otthon lehetett kitölteni.  A negyedik fordulót már az iskolában írtuk, pont amikor bezárták az iskolákat. Én. A megírás után leginkább a lehetséges hibákra tudtam leginkább gondolni, de végül jól sikerült. Ambrus Judit tanárnő készített fel kémia szakkörök keretében, ahol kísérleteztünk és feladatokat csináltunk.  Itthon általában anya segít, ha valamit nem értek vagy nem tudok, és néha ő is belenézett a feladatok a és neki is tetszettek."