Távolugrás - Hajdu Áron egyéni és korosztályos csúccsal a 600cm-en túl

Hajdu Áron 7. s osztályos tanulónk szenzációs, háromszoros egyéni csúcsot ért el távolugrásban, ráadásul korosztályában az idén elsőként jutott túl a mérföldkőnek számító 600 centiméteren. A 2021. május 9-én, Budapesten megrendezett Paulinyi Jenő Nemzetközi Atlétikai emlékversenyen U18-as mezőnyben versenyezve, 3 hatalmas egyéni csúccsal szerepelt.
Áron a Miskolci Sportiskola atlétája, saját bevallása szerint...

ebben az évben nem számít sok éremre, mert “most még mi, a 2007-es születésűek vagyunk a ‘kicsik’ az U16-ban. Amúgy is nagyon kevés verseny van mostanában, ezért is kaptunk lehetőséget, hogy a Paulinyi Jenő felnőtt versenyen indulhassunk.” A fiatal távolugrók háromszor ugorhattak, Áron eredményei 597, a bűvös 600 és végül a diadalmas 603 cm. Áron 2016 óta minden évben a korosztályos ranglista élére kerül atlétikából, tehetségének és kitartó, elkötelezett munkájának eredménye pedig egyrészt a Magyar Atlétikai Szövetség ugró szakági válogatott meghívója, melyet 2020 novemberében kapott meg, másrészt négy számban (gerelyhajítás, 80 m gátfutás, távolugrás és 1500 m síkfutás) elért összesített pontszámai alapján a MASZ Aranyjelvényes minősítése, szintén 2020-ban. Gratulálunk kiváló sportolónknak, és edzőjének, László István tanár úrnak.

Last modified on Thursday, 20 May 2021 11:52