Miskolc városi váltófutás – csapataink arany- és ezüstérmesek

Miskolc 2007. 05. 11. Vidám és eredményes egészségünnep volt diákunk számára a Miskolc város napja alkalmából rendezett utcai váltó futás. 10 főből álló csapatokkal indultunk, összesen negyvenen. Az eddigi versenyeink 20 éve alatt az 5-8.évfolyamos lányok 19-szer lettek aranyérmesek. Híven a hagyományokhoz most is toronymagasan győztek.

Az 5-8. évfolyamos fiúk, a 9-12. évfolyamos lányok és a 9-12. évfolyamos fiúk csapatai pedig ezüstérmesek lettek. Ez egy zsákbamacska verseny, a városi terep miatt fogalma sincs az elejének, hogy a megszerzett előnyt tartja-e a vége, és azt sem lehet tudni, hogy aki sokadiknak vált, tud-e jó helyen botot kapni az elején történt esetleges baki miatt. Mindig kérdéses, hogy a rendőrök tudnak-e veszélytelen terepet kialakítani az autós felvezetéssel – ebbe azért könnyen csúszhat hiba. A jó helyezéseket az eredményhirdetés helyszínén azonnal megünnepeltük. Felkészítők: Molnár Attila, Gulyás László, Stefánné Hegedüs Zsuzsanna és Virosztekné Szakál Ildikó testnevelő tanárok. A csapatokat kísérte és a helyszínen jó tanácsokkal ellátta Virosztekné Szakál Ildikó. Külön köszönet Demjén Orsolyának (10. A), aki a verseny előtti héten megszervezte a felsős lány csapatot, mialatt a tanárnő egyéb versenyek miatt távol volt.

Last modified on Friday, 12 May 2017 13:37