A leghelyesebb helyesíró - Fazekas Anita

A helyesírás egyeseknek csak nyűg és pontvesztési lehetőség az érettségin, van, aki a számítógép helyesírás-ellenőrzőjére bízza magát, és van, aki TUDJA. Fazekas Anita 8.a osztályos diákunk megyei 1., országos 21. helyezést ért el a Simonyi Zsigmond helyesírási versenyen. A versenyt online rendezték meg, és a feladatok bizony soha nem szoktak egyszerűek lenni. Az egyik legkeményebb dió például ez volt: az “Egyesült Arab Emirátus fővárosából származó” kifejezést egyetlen szóval, vagyis a város neve utáni “-i” képzővel kellett leírni. Ti tudjátok? Mi is a főváros neve? Hogy írjuk helyesen magyarul? Mert nem úgy ám, mint ahogy angolos írással egészen közismert :-p. Milyen betűvel írjuk az első tagját? Na és a másodikat? Hány i betű lesz a végén? És hány kötőjel lesz benne? A helyes megoldásért IDE KATTINTS. A hibátlan írás minden nyelven a professzionalizmus, a...

műveltség és a kifinomultság jele, a pontos írásbeli kommunikáció alapja. Aki megtanul néhány szabályt, annak van esélye. Aki sokat olvas, talán helyesebben ír. Van, akinek érzéke van gozzá, például a jó matekosok általában helyesen is írnak, bár nem mindig. Anita elmesélte, hogy szeret olvasni, szeret írni, és érzéke is van hozzá. Felkészítője Löveiné Árva Melinda tanárnő. 

 

Last modified on Monday, 14 June 2021 14:56