A nagyobbaknál is jobban ismerik a Bibliát!

Ez derült ki diákjainkról, amikor négy JEZSU-s csapat ért el országos helyezést “A Biblia - a világ legolvasottabb könyve - projektverseny” döntőjében. 5-6 osztályos korcsoportban 2. helyezett Boldogh András, Imre Veronika, Visnyovszki Balázs, Wechsler Liliána (5.b), 10. helyezett: Nagy Zsuzsanna, Nagy Zalán, Pelyhe Alíz, Visnyiczki Nóra (5.b), 19. helyezett: Balázs Barnabás, Varga Boglárka, Varga Borsika (5.b). A 7-12. osztályos korcsoportban 10. helyezett (8.b) Drees Voith Nathalie, Czégé Emese, Kondrák Luca, Spisák Dávid. “Irodalom órákon is...

tanulunk a Szentírásról, és sokat készültünk a könyvtárban.” Felkészítő, inspiráló és segítő tanárok: Bialkó Mónika, Löveiné Árva Melinda, Kozma Katalin tanárnők és Kajtor Domonkos SJ. A diákok a szüleiknek is hálásak, akik “otthon a mindennapok során is sokat beszélgetnek velünk az Istenről és a Bibliáról”. Helyezéseik azért is jelentősek, mert mindkét korosztályban száznál is több csapat indult, köztük a mi JEZSU-s diákjainknál felsőbb évfolyamosok is. A HEBE Kft. beküldős versenyén nayrészt gondolkodtató és kreatív feladatokat kellett megoldaniuk: vers illusztrációt készítettek, a Tízparancsolatot fogalmazták meg úgy, hogy ütős legyen a 21. századi ember számára, sőt, 5 plusz parancsot is kellett írniuk, lapbookot készítettek a Nagyhétről, és számos érdekes és kreatív feladat megoldásával bizonyították hogy jól ismerik a Szentírást. Gratulálunk!

Last modified on Monday, 14 June 2021 15:53