Sporttörténelmi sikert értek el a JEZSU-s kosarasok a Miskolci Sportiskola Vadmacskák csapata tagjaiként

A fővárosi Kaszások Akadémia csarnoka adott otthont június 19-én, szombaton a B33 kosárlabda U18-as (junior) és egyetemi korosztályos országos döntőnek. A Miskolci Sportiskola a kétfordulós (május 30., június 12.), sikeres előcsatározások után két junior leány csapattal képviseltethette magát a fináléban. A Vadmacskák „A” és „B” együttese eredményei alapján...

lehetett részese a hatos döntőnek.

A hatos döntőben az egyik csapatunk a 2. helyet szerezte meg, míg a másik csapatunk bronzérmes lett. Az ezüst és bronzérmes csapatok Jezsuita Gimnáziumos tagjai: Borbély Blanka, Földi Boglárka, Szemerszki Mária és Vukicevic Mila.

Kihozták magukból a maximumot
"Nagyon büszke vagyok a lányok hozzáállására, küzdőszellemére és győzni akarására, melyet az előcsatározások és a döntő alatt is fenntartottak. Örülök, hogy kihozták magukból a maximumot és egy egyébként is sikeres év után, így még sikeresebben zárták a versenyt. Az pedig csak hab a tortán, hogy a lányok ezért az eredményért 15 pontot kapnak a főiskolai, egyetemi felvételihez." (Vukicevic Milen edző)
A B33 U18-as országos bajnokság leány végeredménye:
1. Atomerőmű Szekszárd,
2. Miskolci Sportiskola Vadmacskák „A”,
3. Vasas „A” és Miskolci Sportiskola Vadmacskák „B”,
5. Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia,
6. MTK.

Last modified on Friday, 06 August 2021 14:15