Kántor Vince és Kántor Benedek öttusa európa bajnokok

Az 5.a osztály sport tagozatos ikerpárja, Kántor Vince és Kántor Benedek két aranyérmet és egy ezüstérmet szereztek Barcelonában, a spanyolországi Laser Run Európa Bajnokság U13 korcsoportjában. A verseny első napján Vince egyéniben aranyérmes, Benedek ezüstérmes lett. A beszámolók szerint...

Benedeket a technika ördöge hátráltatta, ugyanis a lövészet első sorozatában nem működött a találatjelző berendezés és emiatt 40 másodperc körüli hátrányt kellett ledolgoznia. A második napi páros versenyen, mix váltóban Benedek aranyérmet szerzett a budapesti Tory Katalinnal (Balu SE).
A fiúk közt a Miskolci Sportiskola e két JEZSU-s versenyzője képviselte Magyarországot. Mindketten nagyszerű teljesítménnyel, összesen két arannyal és egy ezüsttel térnek haza. Ebben a korosztályban a versenyszám lövészetből és 3x400 m futásból áll. Edzőjük: Zámbori Zoltán (Athosz) atlétika. Gratulálunk! Boon cikkek: Vince eredményéről, Benedek eredményéről

Last modified on Monday, 27 September 2021 14:51