Demeter Botond - Tájfutás országos bajnokság -bronzérem

Demeter Botond 7.a osztályos diákunk bronzérmet hozott haza a Pontbegyűjtő Tájfutó Országos Csapatbajnokságról. A versenyt 2021. október 10-én, az Aggteleki-karszton, a Derenk és Szögliget térségében rendezték meg. Az F14 korcsoportú DVTK-s csapat tagja volt még Kapusztik Dániel és Szilágyi Zselyke. Boti 2018-ban, 10 évesen kezdte el a tájékozódási futást, edzője Tamás Tibor. Boti édesanyja gyerekkorában tájékozódási futó volt, és az egész családra jellemző a természet és a testmozgás szeretete. Botond testvérei, Ambrus és Ágoston JEZSU-s öregdiákok, szintén a DVTK igazolt...

 tájékozódási futói. Ágoston is volt csapatban és váltóban junior országos bajnok és dobogós. Ambrus ifjúsági és junior válogatott volt, többszörös diákolimpiai bajnok, utánpótlás korcsoportokban több érmet szerzett országos bajnokságokon. Csapatban és egyéniben is van junior bajnoki címe, illetve ezen a hétvégén megszerezte élete első felnőtt bajnoki érmeit.

Last modified on Tuesday, 19 October 2021 13:13