Szavalóversenyt nyert Sáry Veronika

"Tanárnő, készüljön, holnap cikket kell írnia, Veronika holnap megnyeri!", jelezték az iskola sajtósának Sáry Veronika osztálytársai, miután magyarórán gyakorolni hallották. Sáry Veronika, iskolánk 9. a osztályos diákja I. helyezést ért el az 1956-os forradalom és szabadságharc 65. évfordulója alkalmából a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár október 20-án rendezett szavalóversenyén, a 9-12. osztályos tanulók kategóriájában. A különlegesen szép orgánumú diák Hutka József tanár úr segítségével ...

készült fel Márai Sándor Mennyből az angyal című versének előadására. Az eredményhirdetés után diákunkat felkérték, hogy november 16-án a József Attila Könyvtárban szavalja el Vörösmarty Mihály Gondolatok a könyvtárban című költeményét, s hogy szerepeljen a jövő évi városi költészet napi ünnepségen. Veronika elmondta: „Azért szeretem a verseket, mert azokban egyszerre sok érzelem és bölcsesség sűrűsödik össze, amit a versmondás során nagy öröm másokkal is megosztani. A Márai-vers azért fogott meg, mert az abban megszólaló fájdalom és a vers végén megcsillanó remény egyaránt a szívemhez ért.” Azt is hozzátette, hogy a versenyen nagy örömet jelentett számára látni és hallani azt, hogy sokan gondolkodnak és éreznek hozzá hasonlóan 1956 hőseiről.

Last modified on Monday, 25 October 2021 09:18