Nemzetközi bronz, magyar ezüst - Bodnár Anna szinkronúszó

Bodnár Anna 5.C. osztályos diákunk bronz és ezüst éremmel tért haza a XXVIII. Nemzetközi- és Magyar Szinkronúszó Kupáról. A  versenyt 2021.11.05-én Budapesten, a Duna Arénában rendezték meg. Anna U10 Duó kategóriában érte el ezeket a kiemelkedő sikereket, párjával, Székács Olíviával (2011), aki jelenleg a Szilágyi Dezső Általános Iskola tanulója. A szinkronúszás, angol nevén artistic swimming (művészi úszás) valójában vízi tánc. A szinkronúszókról pedig tényleg el lehet mondani, hogy olyanok, mint a hal a vízben... A sport ...

nemcsak erős tüdőt és hatalmas erőnlétet kíván, hanem az is elengedhetetlen, hogy az együtt úszók egymással és a zenével tökéletes összhangban hajtsák végre sokszor elképesztő, az ember fizikai adottságainak szinte ellentmondani látszó, ám szépséges, vagy akár humoros, gyakran geometriai alakzatokat formázó gyakorlataikat a víz alatt, és közben, valahányszor éppen a fejük kerül a víz fölé, mindvégig gyönyörűen mosolyogjanak. A lányok a Nemzetközi Kupán III. helyezést, míg a Magyar Kupán II. helyezést szereztek.

Egyesület: KORALL Miskolci Szinkronúszó és Úszó Club
Edző: Ambrus Réka
Gratulálunk, és további sikereket kívánunk!

Last modified on Tuesday, 09 November 2021 12:26