Németh Anna tanárnő kapta Bolyai Matematikaverseny tanári fődíját

A Bolyai Matematika Csapatverseny Borsod-Abaúj-Zemplén megyei TANÁRI fődíját ebben az évben Németh Anna tanárnőnek ítélték, aki már több évtizede készíti fel a JEZSU 5-8. évfolyamos csapatait erre a vetélkedőre. A tanárnő különösen annak örül, hogy az általános tantervű osztályokban tanuló JEZSU-s diákok minden évben eljutnak az élvonalba, ahol más iskolák, gyakran speciális matematika tagozaton tanuló diákjaival is sikeresen fel tudják venni a versenyt, és érnek el dobogós ...

vagy dobogó közeli eredményeket.

Németh Anna tanárnő mind a tehetségfejlesztésben, mind a felzárkóztatásban fontosnak tartja az érzelmeket és a belső motivációt. “A kicsik számára kihívást jelent átlépni a megfoghatóból az absztrakt világába. Ám ha egy kisgyerek játszva tanulhat, vagyis el tudja helyezni a feladatot a saját világában, sokkal világosabban fogja látni és érteni, hogy mi mire való az ‘életben’. Ezáltal könnyebben alakulnak ki benne pozitív érzelmek a tantárgy iránt, felébred benne a kíváncsiság, a kísérletező kedv és a matematika élvezete. A nehezebb feladatoktól sem fog félni, és sokkal bátrabban fogja megközelíteni akár a komolyabb absztrakciós képességet igénylő feladatokat is. Ez a bátor hozzáállás később is segíteni fogja majd a fejlődését, sőt felnőtt korában a munkáját is.” A tanárnő egyik kedvenc területe a gondolkodásfejlesztés, és különösen sokat foglalkozik olyan pedagógiai módszerek kifejlesztésével és alkalmazásával, melyek elősegítik, hogy a matematika tantárgy ne mumus, hanem örömteli, izgalmas tevékenység legyen, és nemcsak a tehetségek számára, hanem azok számára is, akik eleinte talán bátortalanabbul közelítenek felé. Szakmai munkájának gyümölcsei diákjainak a Bolyai matematika Csapatversenyeken és más, rangos matematikaversenyeken évről-évre elért eredményei, és a Barankovics alapítvány által országosan is elismert, a matematika tanításának módszertana területén kifejtett munkája. Tanári hitvallásáról IDE kattintva olvashatunk. Gratulálunk!
(Szelenge Judit)

Last modified on Tuesday, 09 November 2021 12:58