Ahány nyelven beszélsz, annyi ember vagy? - Tóth Áron francia OKTV 11. hely

“Kétségtelen, ha franciául beszélek, akkor kicsit kifinomultabb a stílusom, amikor meg olaszul, akkor akkor hangosabb vagyok és sokkal többet gesztikulálok.” Tóth Áron 12. A osztályos diákunk 11. helyezést ért el a francia nyelv OKTV-n, az olaszon pedig 5. lett. “Most, hogy belegondolok, a francia szóbeli döntőre fekete nyakkendőt kötöttem, az olaszra meg pirosat, de ez teljesen tudatalatti volt! Ráadásul az angollal ...

nem is azonosulok annyira, amikor angolul beszélek, nem szoktam kockás tweed öltönyt felvenni, és pipázni sem.”
Áron idegen nyelvek iránti fogékonyságát és tehetségét az édesapja inspirálja. “A családban összesen 6 idegen nyelven beszélünk, ebből apa három nyelven beszél, szerintem tőle örököltem a nyelvek szeretetét. Tolmács és fordító szeretnék lenni. A műfordítás is érdekel, de az is, hogy képes legyek szinkrontolmácsolásra.”
Áron francia nyelvtanára Szalóki Csilla tanárnő.