Irány a XXXII. Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny döntője

Bóka Abigél 8.b osztályos tanulónk megnyerte a XXXII. Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny megyei fordulóját, ezzel tovább jutott a Kárpát-medencei döntőbe. Tanára szerint Abigél sikerében "meghatározó tényező a biológia iránti szeretete, a rendszeres tanulás és kitartó felkészülés." A verseny...

három lépcsős; iskolai, megyei és Kárpát- medencei országos fordulóból áll. A verseny anyaga a tananyagon kívül, a Természetbúvár folyóirat kijelölt cikkeiből, Herman Ottó életéből, valamint két megadott nemzeti park élővilágának részletes ismeretéből áll. A döntő három napon át zajlik, Sarródon a Fertő-Hanság Nemzeti Park területén rendezik 2022. május 27–28–29-én. (péntek–szombat–vasárnap). Itt a tanulóknak a teszt megírásán kívül, terepgyakorlaton kell részt venniük és egy kiselőadást kell tartaniuk. A döntőn a magyarországi diákok mellett erdélyi, délvidéki és felvidéki tanulók is részt vesznek. Diákunkat a felkészülésben Czagáné Iván Noémi tanárnő segíti.