18 arany, 11 ezüst, 2 bronz az Atlétika Diákolimpia megyei fordulóján

A JEZSU atlétái 5 csapat- és 9 egyéni aranyat, szereztek a Diákolimpia megyei fordulójában. Nemcsak a bajnokok, hanem kiemelkedő eredményükkel még ezüstérmeseink is tovább jutottak Győrbe, az országos döntőbe. (Fényképek ITT). Érmek, részletes eredmények és Kajtor Csaba tanár úr edzői beszámolói:

 

ÉRMEK

Többpróba:
III. korcsoport fiú A,A,
IV. korcsoport fiú A,E,B
Egyéni és váltó csapatbajnokság
III. korcsoport fiú A, A, E, E,
IV. korcsoport fiú A,A,A,A,A,E,E
V.-VI. korcsoport fiú AAAAA,EEEE,B
VI. korcsoport fiú E,E
V. korcsoport lányok A,A,A

RÉSZLETES EREDMÉNYEK, EDZŐI BESZÁMOLÓK

TÖBBPRÓBA 
Többpróba III. korcsoport fiú
A JEZSU III. korcsoportos fiú csapata - Herczeg Áron, Gulyás Márton, Bana Gergely, Kántor Benedek, Szojka Milán, Németh Zsombor - 14 körzetgyőztes csapat közül lett megyei bajnok. Herczeg Áron az egyéni összetettben aranyérmet szerzett.
Fiaink a Kazincbarcikai csapattal küzdöttek nagyot, végül a döntés az utolsó számra maradt, a 600 m-re. A versenyszám előtt 76 ponttal voltak lemaradva tanulóink a barcikai fiúk mögött. Szenzációs futással és akarattal végül sikerült javunkra fordítani a versenyt és a nagy ellenfélnél 108 ponttal jobb eredményt futva, 34 ponttal megelőzték a Kazincbarcikai Sportiskolát, megyei bajnokként Győrben országos döntőben képviselhetik iskolánkat.
a JEZSU csapata megyei bajnokként szerzett jogot a Győrben rendezendő országos döntőre. A Többpróba csapatbajnokság III. korcsoport fiú atlétikai megyei döntőjét 2022. május 3-án rendezték meg.

Többpróba IV. korcsoport fiú
11 körzetgyőztes csapat közül lett megyei bajnok a JEZSU IV. korcsoportos többpróba csapata (Fazekas Ádám, Gnándt Gergő, Gyarmati Ádám, Kucsma Ulrik, Lenkovics Patrik, Pocsai Levente). Egyéni összetettben Lenkovics Patrik az ezüst, Gyarmati Ádám a bronzérmet is megszerezte. A Többpróba csapatbajnokság IV. korcsoport fiú atlétikai megyei döntőjét 2022. április 28.-án rendezték meg.

A többpróba versenyben minden versenyzőnek mind az öt versenyszámot teljesítenie kell, és valamennyire külön pontszámokat kapnak. A versenyszámok: 100 m futás, 800 m futás, súlylökés, kislabdahajítás, távolugrás.

Egyéni és váltó pályabajnokság

Egyéni és váltó pályabajnokság III. korcsoport fiú
Két JEZSU-s megyei bajnoki cím és két ezüstérem lett a vége, de a 2. helyen végzett tanulók is olyan jó időt futottak, hogy az országos behívási szintidőt teljesítették, ezért a bajnokkal együtt ők is részt vehetnek május 28.-29.-én megrendezésre kerülő országos döntőn. 2022. május 6.-án rendezték meg az egyéni és váltó csapatbajnokság III. korcsoportos fiú atlétikai megyei döntőjét.
Eredmények:
60m: 2. hely Pohl Dávid Patrik (7,7)
600m futás: 1. hely Herczeg Áron (1:35,4), 2. hely Kántor Benedek (1:39,9)
Távolugrás: 6. hely Németh Zsombor (400 cm)
Magasugrás: 2. hely Bana Gergely (140 cm)
4X100m váltó: 1. hely Csapattagok: Bana Gergely, Herczeg Áron, Németh Zsombor, Pohl Dávid Patrik (51,3)

Egyéni és váltó pályabajnokság IV. korcsoport fiú
2022. május 6.-án rendezték meg az egyéni és váltó csapatbajnokság IV. korcsoport fiú atlétikai megyei döntőjét. Tanulóink taroltak a versenyen. Szinte majdnem minden számban nyertek öt megyei bajnoki címet hoztak el és két ezüstérmet. A megyei bajnokok Győrben az országos döntőn mérthetik meg újra magukat.
100m: 1. hely Hajdu Áron 11,5, 2. hely Kövesi Ákos 11, 9
300m: 2. hely Gyarmati János Ádám 40,8
Távolugrás: 1. hely Hajdú Áron 604
Súlylökés: 1. hely Szekeres Ábel 12,64
4. hely Kozma Zétény10,48
4X100m váltó: 1. hely 46,4 Csapattagok: Hajdu Áron, Kövesi Ákos, Gyarmati János Ádám, Lenkovics Patrik
4X1000m váltó: 1. hely 13:17,5 Csapattagok: Kozma Zétény, Pocsai Levente, Vargay Máté Sándor, Zsilvölgyi Zsombor

Egyéni és váltó pályabajnokság V-VI. korcsoport fiú
Április 21-22. –én rendezték meg az Atlétikai egyéni és váltó pályabajnokság V-VI. korcsoport megyei döntőjét. Diákjaink nagyon szép eredményeket értek el öt megyei bajnoki címet négy ezüstérmet és egy bronzérmet szereztek a versenyen, ezenkívül számos szép eredmény született még.
Tanulóink eredményei részletesen:
100m-es futás: 8. hely Tóth Benedek (12,2)
200m-es futás: 5. hely Kövesi Krisztián (24,8)
400m-es futás: 2. hely Vargay Tamás Gábor (56,6)
800m-es futás: 4. hely Kruzsely Ádám (2:17,3)
3000m-es futás: 1. hely Kovács Máté (9:33,9)
Magasugrás: 1. hely Dévényi Bertalan János, Eredménye: 181cm, 3. hely Kollár Márton Tamás, Eredménye: 175cm, 5. hely Koncz Bálint, Eredménye: 169cm
Távolugrás: 2. hely Dévényi Bertalan János, Eredménye: 597cm, 5. hely Zagyvai Márk, Eredménye: 538cm

Egyéni és váltó pályabajnokság VI. korcsoport fiúk
100m-es futás 6. hely Andrik Milán (12:0)
800m-es futás 2. hely Boldogh Benedek (2:04,9)
4x400m-es váltó 2. hely Csapat tagok: Dévényi Bertalan János, Vargay Tamás Gábor, Kollár Márton Tamás, Fenesi Péter. (3:48,9)

Egyéni és váltó pályabajnokság V. korcsoport lányok
400 m futás 1. hely Lalik Petra (58,0)
100 m gátfutás 1. hely Lalik Petra (14,7)
Távolugrás: 1. hely Lőkös Flóra Fanni (530cm)

Last modified on Tuesday, 31 May 2022 08:20