13 érem született az Országos Diákolimpián - Atlétika

Egy országos csúcs, 6 arany, 4 ezüst, 3 bronzérem, 6., 7., 8. helyezésből egy-egy. Eposzba illő képek, a fotógaléria IDE KATTINTVA megtekinthető. Győrben kiváló JEZSU-s atléták mérkőztek minden korcsoportban. Érdemes végig böngészni a részletes eredményeket és a videofelvételekkel tarkított edzői beszámolót:

 

IV. korcsoport Országos Diákolimpia egyéni és váltó csapatbajnokság Győr május 25-26. A IV. korcsoportosok versenyével kezdődtek meg Győrben az atlétikai országos döntők, ahol a JEZSU sportolói szenzációsan teljesítettek. 4 országos bajnoki címet szerzett meg, illetve egy második egy hatodik és egy nyolcadik helyet csíptek meg a rendezvénysorozaton.

 • 100m-es futásban Hajdu Áron 8. S osztályos tanuló országos bajnok lett. Eredménye: 11.43 Edzője: László István. Felkészítő testnevelő: Kajtor Csaba
 • Távolugrásban Hajdu Áron országos bajnok Eredménye: 6,43 m Edzője: Lászó István. Felkészítő testnevelő: Kajtor Csaba
 • 4X1000m-es futásban szintén országos bajnoki címet szereztünk. Csapattagok: Kárpáti Zalán 9.S, Kárpáti Kende 9 S, Pocsai Levente 9.S, Vargay Máté Sándor 8.B. A fiúk hatalmas szívvel és akarattal futottak egy nagyon erős mezőnyben. Eredményük: 12:17.09. Felkészítő testnevelő: Kajtor Csaba
 • 4X100m-es futásban nemcsak országos bajnoki címet értek el, hanem új diákolimpiai csúcsot is futottak a JEZSU atlétái! Csapattagok: Lenkovics Patrik 8.S, Hajdu Áron 8.S, Gyarmati János Ádám 8.A, Kövesi Ákos 8.S. Eredményük: 46.35. Új diákolimpiai csúcs!!! Felkészítő testnevelő: Kajtor Csaba.  Az országos sajtóban is megjelent az eredményük: IDE KATTINTVA megtekinthető.
 • 100m-es futásban az ezüstérmes Boldogh Boróka Erzsébet 8.S osztályos tanuló. Eredménye: 12.33. Edzője: Majkut Gegely, Felkészítő testnevelő: Virosztekné Szakál Ildikó
 • Súlylökésben Szekeres Ábel 8. S osztályos tanuló a 8. helyet szerezte meg. Eredménye: 13,11 m. Felkészítő testnevelő: Kajtor Csaba
 • Többpróba csapatunk nagyon kiélezett, szoros versenyben az országos 6. helyen zártak. Csapattagok: Gyarmati János Ádám 8. A Fazekas Ádám 8.S Gnándt Gergő 7.S Kucsma Ulrik Szilveszter 8. S Lenkovics Patrik 8.S Pocsai Levente 9.S. Eredményük: 3776 pont. Felkészítő testnevelő: Kajtor Csaba

III. korcsoport Országos Diákolimpia egyéni és váltó csapatbajnokság Győr május 28-29.

 • 600m-es futás: Herczeg Áron 6.A osztályos tanuló országos bajnok! Eredménye:1:32,62 Testnevelő: Kajtor Csaba Edző: Zámbori Zoltán. Video ITT. 
 • Váltó Csapat 4X100m-en országos bajnok! Csapattagok: Pohl Dávid Patrik, Czár Gergely Csanád, Hornyák Dániel, Bana Gergely. Eredményük: 51:99 Felkészítő testnevelő: Kajtor Csaba. Video ITT.
 • 60m-es futásban Pohl Dávid Patrik bronzérmet szerzett egy tized másodperccel lemaradva az első helyről. Eredménye: 7:79 Felkészítő: Kajtor Csaba. Video: ITT 
 • Többpróba csapatbajnokságban a JEZSU csapata ezüstérmes! Csapat tagjai: Bana Gergely, Herczeg Áron, Czár Gergely Csanád, Kántor Benedek, Szojka Milán, Hornyák Dániel. Eredményük: 3038pont. A pécsi diákokkal nagyon nagy versenyben volt az aranyéremért, minimális különbséggel (27 ponttal) a pécsi diákok szerezték meg az aranyérmet. De ez semmit nem von le a fiúk érdemeiből, akik nagyon nagyot küzdöttek és a harmadik helyen lévő csapattól majdnem 200 ponttal lettek jobbak így ezüstérmet szereztek. Felkészítő testnevelők: Vaszi Ádám, Kajtor Csaba
 • Egyéni többpróba versenyen ezüstérmet szerzett Herczeg Áron. Itt az összes versenyző közül pontösszesítéssel választották ki a legeredményesebb többpróbásokat. Eredménye: 708 pont. Felkészítő testnevelők: Vaszi Ádám, Kajtor Csaba

V-VI. korcsoport Országos Diákolimpia egyéni és váltó csapatbajnokság Győr május 30.-31.

 • 400m-es futásban Lalik Petra 9. c osztályos tanuló ezüstérmet szerzett. Eredménye: 57.35. Edzője: Majkut Gergely. Testnevelő: Stefánné Hegedűs Zsuzsanna
 • 110m-es gátfutásban Lalik Petra bronzérmes. Eredménye: 14,56. Edzője: Majkut Gegely. Testnevelő: Stefánné Hegedűs Zsuzsanna
 • Távolugrásban Lőkös Flóra Fanni bronzérmet szerzett. Eredménye: 5,54 m. Edző: László István. Testnevelő: Virosztekné Szakál Ildikó
 • 800m-es futásban végzős diákunk Boldogh Benedek a 7. helyen ért célba. Eredménye: 2:04.99. Testnevelő: Gulyás László
Last modified on Tuesday, 07 June 2022 11:24