Hárman öttel is felérnek! - várostörténeti vetélkedő győztesek

Ötfős csapatok indultak, de ők csak hárman voltak, de ettől még megnyerték. A JEZSU csapata, Várallyay Vivien, Szilágyi Léna és Csire Levente Gábor (10.A) 46 csapat közül lett első helyezett a XIII. Játékos városjáráson. Miskolc és az irodalom volt a téma a nagy hagyományú várostörténeti vetélkedőn. A helyszíneket (Színház, Galéria, Könyvtár, Tudomány és Technika háza, Bábszínház stb.) bejárva változatos feladatokat oldottak meg a versenyzők: de nemcsak a helyek, intézmények és a hozzájuk kapcsolódó irodalomtörténeti ismeretekben való jártasságra volt szükség, kreatív feladatok is bőven akadtak, például néhány perc alatt kellett...

verses köszöntőt írni a Színház 200. évfordulójára. Amikor gratuláltunk magyartanáruknak, Szemerszki Zsuzsa tanárnőnek, ő elárulta, hogy diákjai “saját szakállukra” jelentkeztek a versenyre, nem is szóltak neki előre. “ Ezek a diákok bátran beneveztek, és minden tanári segítség nélkül arattak diadalmas győzelmet. Olyan volt ez nekem, mint egy gyönyörű ajándék, hiszen azt jelenti, igen alapos tudást szereztek az eddigi évek során.” A verseny több kategóriában lehetett indulni: külön kategóriában versenyeztek a családok, az általános iskolások és a középiskolások. Vivien és családja évek óta részt vett a család kategóriában. “Ez annyira jó verseny, hogy idén elhívtam az osztálytársaimat.”