Életük első országos versenye - csak így tovább!

Ócsai Adél első helyezést, Pásztor Benedek második helyezést ért el a Curie Kémiaverseny területi döntőjén, ezzel mindketten meghívást kaptak az országos döntőre, melyet május 13-15-én rendeztek meg Szolnokon. Felkészítő tanáruk Ambrus Judit tanárnő, a kémia nagy veteránja elmondta, hogy a megyéből csak a két JEZSU-s diák versenyzett, és nagy eredmény egyáltalán meghívást kapni is erre az országos versenyre. A tanárnő szép reményeket fűz ambíciózus diákjaihoz. A két nyolcadikos számára nagy élményt jelentett a verseny:


“Nagyon örültünk, hogy bejutottunk, hiszen személyesen találkoztunk olyan diákokkal, akik szintén sikeresek és szeretik a kémiát! A feladatlap megoldására 90 perces kaptunk, majd izgalmas programok vártak ránk, többek között Szolnok nevezetességeivel ismerkedtünk, a gyaloghídon sétáltunk, megnéztünk egy gepidákról szóló kiállítást, a feltárt sírok leleteiről beszélt egy régész. Igazán boldog voltam, hiszen ez volt életem első országos versenye. Valószínűleg az itt szerzett tapasztalatok később is hasznunkra válnak!” 
Ócsai Adél 8.b Pásztor Benedek 8.a

Last modified on Tuesday, 07 June 2022 14:55