Új népdalénekes csapatok kiemelt arany és arany minősítése

A Kislajbi énekegyüttes kiemelt arany minősítést, a Borbolya énekegyüttes arany minősítést kapott a IX. Gyöngyvirág Tankerületi Népdaléneklési Versenyen. A Miskolci Egressy Béni - Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola által szervezett verseny nagyszámú jelentkezője között a frissen alakult Borbolya énekegyüttes (tagjai: Briczky Zoé, Sántha Kamilla, Ócsai Henriett, Varga Riana 5.b) arany minősítést, és a szintén ebben az évben összeállt Kislajbi énekegyüttes (Nagy Zalán, Visnyovszky Balázs 6.b-s tanulók) kiemelt arany minősítést...

kaptak. A Borbolya Zobor-vidék Tardoskedd gyermekdalaiból adott elő néhányat, a Kislajbi Bökönyi dalokkal kápráztatta el a közönséget. Felkészítő tanáruk: Herpainé Velkey Klára. Nagy öröm, hogy a két éves hallgatás után újra dalolunk, s nagy büszkeség a szép eredmény!

Last modified on Wednesday, 08 June 2022 12:49