Bronzérmesek a kosaras fiúk! - Diákolimpia Országos Döntő

A JEZSU DIII-as fiú kosárlabda csapat (Csoma Levente 6.C, Dandé Péter 7.S, Elek Félix 6.C, Fazekas Zsombor 5.C, Gulyás Márton 6.C, Hornyák Dániel 7.A, Hudák Ábel 6.A, Komenda Illés 5.B,  Pabis Zétény 5.A, Rozmán Flórián 7.S, Szojka Milán 6.A, Velkey Simon 6.A) bronzérmet szerzett a diákolimpia országos döntőjében. Gulyás László felkészítő tanár úr beszámolója:

" A JEZSU DIII-as fiú kosárlabda csapat Gyulán szerepelt a korosztály legjobb 8 iskolai csapata között, a korcsoport diákolimpiai döntőjében. A három napos tornán egy kivételével minden mérkőzésen leléptetéssel győztük le az ellenfeleket, csoportgyőztesként került elődöntőbe csapatunk.  Csak egy hosszabbítás után maradt le az aranyért vívott mérkőzésről, majd simán, 38 pontos különbséggel nyerte meg a harmadik helyért vívott mérkőzését és szerzett bronzérmet. A tornán három csapat emelkedett ki a mezőnyből, köztük a mi csapatunk is, és tényleg csak nüanszok döntöttek közöttük. Éppen csak egy pici rutin hiányzott ahhoz, hogy még fényesebb éremmel térjünk haza. Köszönet Szojka Gábor (MEAFC) edző társam segítségéért, aki elkísérte a csapatot." A versenyt Gyulán rendezték meg június 9-12 között.

Last modified on Friday, 17 June 2022 10:11