Mindszenti Ákos MTB diákolimpiai bajnok

Mindszenti Ákos megnyerte a Mountain Bike Diákolimpia országos döntőjét. A 11.S osztályos diák nemzetközi versenyekre is készül. Beszámolójából kiderül, hogy a sok edzés és a technika módszeres gyakorlása nemcsak érmeket, de önismeretet és magabiztosságot is eredményez: „2022 június 4.-én a Tamásiban megrendezett MTB Diákolimpia Országos döntőn vettem részt, ahol az U19A kategóriát és az ehhez tartozó futamot is megnyertem. Előző nap a Mátrában versenyeztem így ...

reggel volt bennem némi kétely, azzal kapcsolatban hogy fogok teljesíteni, viszont már a pályabejárás során éreztem hogy maradt bőven erő a lábakban. A pálya egyébként nem volt nehéz, 1-2 technikásabb kanyar és ugrató volt de számomra nem jelentett ez nehézséget. A rajtig nagyon gyorsan repült az idő és egy hibátlan rajt után 2. helyen fordultam be az erdőbe, itt következett 1,5 kör számomra nyugodt tempó. Itt megfigyeltem hogy én hol lehetek gyorsabb az ellenfelemnél, milyen hibákat vét és hogy mennyire fáradt. A 2. kör közepén egy nagyon meredek emelkedőn támadtam és el is szakadtam. Innentől a saját versenyem futottam, egyedül róttam a köröket, majd az 50 perces verseny végén abszolút elsőként értem célba! A nemzetközi versenyekre való felkészüléshez remek alapot nyújtott ez a verseny, de már a nevezéskor is tudtam hogy nem lesz nehéz napom. Végezetül ezt a remekül sikerült napot egy állóképességi edzéssel zártam a verseny után, és összességében egy nagyon fontos és rendkívül hasznos hétvégén vagyok túl!” (Mindszenti Ákos)