Nemzetközi aranyérem, hatszoros magyar bajnok! - Hajdu Áron a legeredményesebb atléta

Hajdu Áron 9. s osztályos diákunk egy nemzetközi és három magyar bajnoki arannyal kezdte a szezont, 2022-ben eddig összesen hat magyar bajnoki címet szerzett. 60 m-es sprintszámban aranyérmet szerzett (7.27 másodperces egyéni csúccsal) a Brnóban 17. alkalommal, 15 ország 1800 indulója részvételével megrendezett (az IAAF által elismert E.K.A.G. European Kids Athletics Games) nemzetközi versenyen (80 korosztályos indulóból). A versenyen történetében...

eddig még nem nyert U16-os magyar induló ebben a számban. A kiváló szezonkezdést is sikerült felülmúlni az U16-os Atlétikai Magyar Bajnokságon, amelyet Győrben rendeztek meg szeptember 10-11-én. Áron ezzel a három Magyar Bajnoki címmel az egész bajnokság legeredményesebb atlétája lett (eredményei: 100 m 11.17s, távolugrás 664 cm, ötösugrás 19,48 m), csakúgy, mint a februári Fedettpályás OB-n is. Külön öröm, hogy a 100 m-es sprintszám a DVTK-s sikeredző Bánhidi Béla özvegye által 17 évvel ezelőtt alapított emlékverseny volt, amelyet idén először nyert meg miskolci atléta, valamint az U16-os korosztályban most nyert először 100 m-en miskolci sprinter. A 2022-es évben fedett pályán és szabadtéren egyéni számban megszerzett, összesen hat Magyar Bajnoki Cím egyedülálló eredmény utánpótlás szinten. Áron edzője László István tanár úr. Gratulálunk!

Last modified on Monday, 19 September 2022 11:04