Turcsányi Vince kitartóan sakkozik - nemzeközi eredmények

Turcsányi Vince 9. a osztályos diákunk életében nagy helyet foglal el a sakkozás. Az Arco Open nemzetközi sakkversenyen ismét komoly pontokat, helyezést és tapasztalatokat szerzett:   A kilenc fordulós versenyen Vince 4. legjobb U16-os versenyzőként 5,5 pontot gyűjtött (4 győzelem, 3 remi, 2 vereség). Az összesítésben a 30. helyen zárt. A rendezvényt egy 9 fordulós villámverseny is színesítette, erre az ütközetre a résztvevők közül 24-en neveztek. Itt az első helyet szoros küzdelemben 6,5 ponttal Vince szerezte meg.


A Garda tóhoz közeli városba 19 nemzet 177 versenyzője nevezett, közülük mintegy kéttucatnyian valamilyen sakkmesteri címet is birtokoltak. A nemzetközi porondon szerzett tapasztalat remélhetőleg tovább segíti a fiatal jezsus versenyzőt a sakkmesteri címig vezető úton. A 44. Arco Open nemzetközi sakkversenyt 2022. október 8-16 között rendezték meg Olaszországban, Arco városában ahol Turcsányi Vince tagja volt a népes magyar delegációnak. Köszönet Vincének a kitartó gyakorlásért, és szüleinek a lankadatlan, áldozatkész támogatásért.