Diákolimpiai aranyérmeseinket köszöntötték a Városházán

A miskolci városháza dísztermében ünnepélyesen köszöntötték és jutalmazták azokat a tanulókat, iskolai csapatokat, amelyek első helyezéseket értek el a 2021/22-es diákolimpiák országos döntőin, és az április 20-i, első körös díjátadón nem vettek részt. Ez alkalommal összesen 20 fiatal részesült elismerésben, köztük 14 JEZSU-s sportoló diák. Fényképek ITT. Diákjaink atlétika sportágban... 

 

 remekeltek a tavalyi diákolimpián.

Egyéni síkfutás IV. korcsoport Fiú 100 m: Hajdu Áron
Egyéni és váltófutó pályabajnokság, III. korcsoport, fiú 600 m: Herczeg Áron 
Egyéni és váltófutó pályabajnokság, III. korcsoport, fiú 4x100 m váltó: Bana Gergely, Pohl Dávid Patrik, Czár Gergely Csanád, Hornyák Dániel
Egyéni és váltófutó pályabajnokság, IV. korcsoport, fiú 4x100 m váltó: Lenkovics Patrik, Hajdu Áron, Gyarmati János Ádám, Kövesi Ákos, 
Egyéni és váltófutó pályabajnokság, IV. korcsoport fiú, 4x1000 m váltófutás: Kárpáti Zalán, Kárpáti Kende, Pocsai Levente, Vargay Máté Sándor,
Egyéni és váltófutó pályabajnokság, IV. korcsoport, fiú, távolugrás: Hajdu Áron 
Testnevelő: Kajtor Csaba tanát úr

Gratulálunk a 2021-22-es diákolimpiai aranyérmeseinknek, tanárainknak és edzőiknek! Köszönjük bátorságukat, kitartásukat és az áldozatkész munkát, amely eljuttatta őket ehhez a sikerhez!

A jezsuita gimnázium sport nevelési programjának jelmondata: A jó sportoló jó tanuló.
A program célja:
A JEZSU megtartó közösségében támogatni a sportoló diákokat, hogy sportban és tanulmányokban is kiválóságra törekedve kibontakoztassák tehetségüket. A sportoló tanulókat elismerjük és bátorítjuk. Egészséges életvezetésre, módszeres tanulásra, setvezettségre, jó időbeosztásra, kitartásra, önbizalomra, bátorságra, igazságos és méltányos küzdelemre, mások értékeinek a tiszteletére és elismerésére, hákára és a mélyebb lelki értékek keresésére neveljük őket

 

Last modified on Monday, 14 November 2022 11:13