Tanulásmódszertan - játékos gondolkodtató
Kedves Tanulók! Ha van időd és kedved, oldjátok meg EZT A FELADATOT! Az sem gond, ha a valamikor majd nyári szünetben kerítetek sort rá, amikor kedvetek lesz hozzá. Ezzel a gondolkodtató játékos feladattal kívánok jó pihenést a nyári szünetre mindnyájatoknak! Szeretettel: Kati néni
TANULÁSMÓDSZERTAN - Játékos földrajz
Kedves Tanuló! Kapcsolódj ki egy kicsit EZZEL a játékos feladattal! Nyugodtan keresgéld ki a térképen a településeket, mert azzal is tájékozottabb leszel! A település nevének a kitalálása maga a képességfejlesztés. Ugyanakkor jó szórakozást is kínál ez a képrejtvény ezekben a napokban, amikor már fáradt vagy, de még van egy kis hajrá. Szeretettel: Kati néni
TANULÁSMÓDSZERTAN - Játékos szólások
Kedves Tanulók! Próbáljátok kitalálni EZEKET a köznapi meghatározásokat! Nagyon szórakoztató,kellőképpen pihentető! Ráadásul, szinte észrevétlenül képességfejlesztő is! Szeretettel:
Kati néni
TANULÁSMÓDSZERTAN – Frissítő légzőgyakorlat memoriterrel
Kedves Tanuló! Amikor szeretnél felfrissülni, mert kicsit álmos vagy, de még van tanulnivaló, érdemes felolvasni jól hallhatóan EZT a memoritert. Mielőtt tovább olvasnál, nézd meg jól, olvasd el, és csak utána folytasd ezt az útmutatót!
TANULÁSMÓDSZERTAN - Játékos, képességfejlesztő feladat
Kedves Tanulók! Közel az év vége, már biztosan nagyon fáradt vagy. Ezért ma kissé könnyedebb tevékenységeket ajánlok. Ha van kedved és időd, oldd meg EZT a játékos, képességfejlesztő feladatot. Nagyon jól kikapcsol és észrevétlenül fejleszti a szókincset, a helyesírást és a gondolkodást is. Szeretettel: Kati néni
TANULÁSMÓDSZERTAN – Konzultáció
Kedves Tanuló! Most az az időszak jön, amikor végre találkozhatsz a tanáraiddal. Kérdezhetsz, személyesen elmondhatod, hogy milyen volt a digitális tanulás, milyen problémáid akadtak a tanulással kapcsolatban. A konzultációra, megbeszélésre érdemes felkészülni.
TANULÁSMÓDSZERTAN - Szövegértés másképpen (három lépésben)
Kedves Tanulók! Ma a szövegértés egy nagyon jó tanulástechnikájáról írok Nektek.
Bármely tananyagnál alkalmazható, és a segítségével nagyon jól meg fogod érteni, meg fogod tanulni, amit olvasol.
TANULÁSMÓDSZERTAN - Mechanikus tanulásnál alkalmazható tanulástechnikák
Bizonyos tananyagok megtanulásánál szükség van a mechanikus tanulásra (magolásra). Az ilyen, „magolnivaló” tananyagok a versek, szabályok, képletek, és az idegen nyelv szavai. Amikor viszont kimondottan a lényeget kell megtanulni, pl. a történelem, természetismereti tantárgyak esetében, akkor el kell hagyni a mechanikus tanulási stílust. Azzal ugyanis nem történik meg a téma megértése, és ha például nem az elejétől kell felmondani, vagy leírni, már nem is tudsz teljesíteni. Az ilyen tananyagok esetében jegyzeteld ki és úgy jegyezd meg a lényeget. Tippek a sikeresebb magoláshoz:
Tanulásmódszertan - Impulzív tanulási stílusnál alkalmazható tanulástechnikák
Kedves Tanulók! Néhányan jelezték, hogy nehezen megy nekik a mérlegelés. Aki egy felmerülő kérdésre, feladatra akár szóban, akár írásban, szinte meggondolás nélkül, azonnal reagál, az impulzív ember. Ennek leginkább az az oka, hogy nagyon szeretne megfelelni a követelményeknek, és jól teljesíteni. Szeretne elismerést, dicséretet, odafigyelést kiharcolni. Nem is lenne ezzel semmi gond, ha minden ilyen reakció esetén helyes lenne a válasz.
TANULÁSMÓDSZERTAN - Mozgásos tanulási stílusnál alkalmazható tanulástechnika
Kedves Tanulók! Akiknél a mozgásos tanulási stílus értéke 50% vagy afölötti értéket mutat, azoknak adok néhány tanulási javaslatot. Én személyesen is hallottam sokszor, amikor tanulók azt mondták, hogy "nem tudok sokáig egy helyben ülni... A legnehezebb számomra, hogy ne mozogjak..." Igen, ők tanulni is csak mozogva tudnak. Semmi gond, ha te is így érzel!
Auditív és kooperatív tanulási stílus
Az auditív (hallás utáni) és a kooperatív (társas) tanulási stílust most összekapcsoljuk, mert valójában nagyon sok esetben együtt kell alkalmazni. Csak azt kell figyelembe venned, hogy a felmérőben melyiknél értél el magasabb százalékot. Értelemszerűen, az domináljon a tanulásnál. A tananyagot olvasd hangosan. Így látod is, és hallod is a tanulnivalót.
TANULÁSMÓDSZERTAN - A vizuális tanulási stílus
Kedves Tanulók! Most azoknak küldök tanulási javaslatokat, akik felmérték a tanulási stílusokat. (Tanulási stílus kérdőív ITT. Az értékelő lap ITT). Mai témánk a vizuális tanulási stílus. Ez azt jelenti, hogy látás után tudod a leghatékonyabban megjegyezni a tananyagot. Ha a felmérés eredménye legalább 50%-os lett, érdemes megfogadni az alábbi tanulási javaslatokat. (Amennyiben az 50%-os érték alatt van a felmérés eredménye, úgy ez a tanulási stílus nem jellemző rád.) Tanulásnál a következőkre kell figyelned: