• Pedagógia
  • Tehetséggondozás
  • Tanulásmódszertan
  • TANULÁSMÓDSZERTAN - Mozgásos tanulási stílusnál alkalmazható tanulástechnika

TANULÁSMÓDSZERTAN - Mozgásos tanulási stílusnál alkalmazható tanulástechnika

Kedves Tanulók! Akiknél a mozgásos tanulási stílus értéke 50% vagy afölötti értéket mutat, azoknak adok néhány tanulási javaslatot. Én személyesen is hallottam sokszor, amikor tanulók azt mondták, hogy "nem tudok sokáig egy helyben ülni... A legnehezebb számomra, hogy ne mozogjak..." Igen, ők tanulni is csak mozogva tudnak. Semmi gond, ha te is így érzel!

Állj fel, járkálj, és úgy tanulj. Egy a fontos: maradj a megszokott környezetben, ahol tanulni szoktál, például a szobádban, de ne menj ki az udvarra vagy a szabadba. Ez azért fontos, mert kint sok olyan szokatlan inger érhet, ami elvonja a figyelmed a tanulástól.

Inkább tanulj rövidebb ideig, mint egy tanóra. Pl. 20 perc tanulás után tarts egy 5 perces szünetet, amit nagymozgásokkal tölts el: futás, ugrálás, torna, lépcsőzés...
Így lehet, hogy egy kicsit tovább tart majd a tanulási időd, de hatékonyabb lesz, mintha magadra erőltetnéd a 45 perces mozdulatlanságot.
A társas tanulás nem a legkedvezőbb a számodra, mert társadnak zavaró lehet a te mozgásigényed.
A tananyag felmondásában, megbeszélésében a szülő segíthet.

Jó tanulást kívánok!
Szeretettel:

Kati néni