• Pedagógia
  • Tehetséggondozás
  • Tanulásmódszertan
  • TANULÁSMÓDSZERTAN – Frissítő légzőgyakorlat memoriterrel

TANULÁSMÓDSZERTAN – Frissítő légzőgyakorlat memoriterrel

Kedves Tanuló! Amikor szeretnél felfrissülni, mert kicsit álmos vagy, de még van tanulnivaló, érdemes felolvasni jól hallhatóan EZT a memoritert. Mielőtt tovább olvasnál, nézd meg jól, olvasd el, és csak utána folytasd ezt az útmutatót! 

 

Meg is tanulhatod. Ez a vers egy kicsit eltér a megszokottól.

Biztosan rájöttél, hogy sehol nincs benne egyetlen írásjel, (vessző, pont, kérdőjel, felkiáltójel), csak egy pont a legvégén.

Ez azt jelenti, hogy egy levegővel kell elolvasni, illetve, ha megtanultad kívülről, elmondani!
Először, ha nem sikerül, semmi gond, addig mondd, amíg tart az egy levegő!
Igazán nem vesz el tőled sok időt és remekül felfrissít.

Fiziológiai, élettani alapja az a tény, hogy nyugalmi állapotban kb. fél liter levegőt szívunk be és fújunk ki. Amikor egy ilyen méretű szöveget szeretnénk elmondani egy levegővel, vagy valamilyen fizikai megterhelést végzünk, sokkal több levegőt forgatunk.
Így értelemszerű, hogy az agyhoz is több oxigén jut, mint nyugalmi állapotban. Ez az, amitől felfrissülsz.

Szeretettel:

Kati néni