• Pedagógia
  • Tehetséggondozás
  • Tehetségeink
  • Poetry School - Majoros Lili 11. C NONSENSE POETRY EXERCISES – SIX LIMERICKS

Poetry School - Majoros Lili 11. C NONSENSE POETRY EXERCISES – SIX LIMERICKS

Majoros Lili 11. c osztályos diákunk versei,  "Six Limerics" ITT elolvasható. Majoros Lili  heti egy óráiban angol nyelvű társalgás foglalkozáson vesz részt. Szereti az idegen nyelveket, és nagyon élvezi az irodalmat. Műfordítással és különböző versműfajokkal is kísérletezik. Figyeljük a honlapon, további alkotásai hamarosan megjelennek! Ezúttal az ...

angol nonsense poetry-t, azon belül is a LIMERICK-et próbálta ki. A limerick kötött formájú, ötsoros vers, jellemzően abszurd, humoros elemekkel. Rímképlete AABBA, a harmadik és negyedik sor általában rövidebb; ritmusa jellemzően jambikus. Az angol irodalomban a leghíresebb limerick-költő Edward Lear, ő maga azonban badar versek (nonsense poetry) névvel illette saját költeményeit. 

Last modified on Wednesday, 05 December 2018 16:48